Prvé aprílové víťazstvo

Už v piatok  12.apríla nastúpila naša prípravka (ako Veľké Ludince) na turnaj v Hronských Kľačanoch. Proti miestnemu SC prehrali 0:8 a proti Tatranu Pukanec prehrali tiež 0:3. Verme, že na ďalšom turnaji dáme súperom aj my nejaké góly.

V sobotu 13.apríla najprv dopoludnia hostili naši žiaci ŠK Čajkov. Prehrali sme, ale už len 1:4. To napriek tomu, že sme proti silnému súperovi hrali opäť len desiati, lebo niektorí ďalší hráči zabudli, kedy sa hrá. Náš jediný gól strelila Evka Píšová. V minulom kole tiež dala gól, ktorý sme jej v predchádzajúcom reporte chybne upreli. Aj touto cestou sa ospravedlňujeme.

Popoludní dorastenci nastúpili v Demandiciach proti lídrovi súťaže hrajúcemu pod hlavičkou Plavých Vozokan. Chýbali nám opory Szabó (áčko), Šikeť (zranenie), Slosiar (školské povinnosti). Ak k tomu prirátame, že neprišli Šeliga a Krivočenko, ktorí sa najprv sľúbili a odmietol Rusnák (s vulgárnym odkazom), tak nám vychádza, že na zápas nastúpilo týchto desať ochotných futbalistov: Vlček (tentoraz ako brankár) – Melicher, Gajdoš, Dolníček, Kristín – Valo, Vaczi, Sabala, Devoša – Bíreš. Súper na nás „vybehol“, keď za prvých 15 minút sme prehrávali 3:0 a do polčasu bolo 6:0. Na príčine bola kvalita súpera, ale aj naše chyby pri bránení. Potom sme sa výrazne zlepšili v organizácii bránenia a aj súper prestriedal. Takže sme druhý polčas prehrali len 1:0. Suma – sumárum sme prehrali 7:0. Je isté, že ak budeme hrať komplet, aj my sme budeme opäť vyhrávať.

V sobotu popoludní hralo aj naše A-mužstvo v Pohronskom Ruskove proti miestnemu Slavoju. Nastúpili sme v zostave : Mészáros – Szabó, Slúka, Čík, Levák – Tóth, Mazúch, Klačko, Petráš, – Mikula a Varga. V II.polčase striedal ešte Gašpar. Chýbali dlhodobí „maródi“ Kučerka, Vanya a Lipiansky. Pridali sa k nim teraz aj J.Molnár a Šikeť. Z pracovných dôvodov zatiaľ na jar nehráva Busai. Napriek výpočtu chýbajúcich sa tím opäť zomkol a po dvoch prehrách znova zabodoval. Najprv v 23.min skóroval Mikula a v 74.min istil výsledok 0:2 Klačko. Pochvalu si zaslúžia určite všetci, ale očití svedkovia chválili najmä Mészárosa v bránke a neúnavného bojovníka Klačka, ktorý strelil už svoj 20.gól v tomto súťažnom ročníku. Na veľkonočnú nedeľu 20.apríla hostíme doma v „derby“ zápase súpera z Novej Dediny. Ďalšie výsledky v 6.lige: N.Dedina – P.Vozokany 3:3, H.Túrovce – Tlmače 3:1, Jur -H.Vrbica 0:2, Kalná B – Lok 6:1, St.Tekov – Hr.Kľačany 5:0, N.Tekov – Hr.Kosihy 4:0, Želiezovce – Čajkov 5:0 a v dohrávke H.Túrovce – N. Dedina 5:1. Po 20.kole je OFK Družstevník Žemberovce na 4.mieste so 40 bodmi. Vedie H.Vrbica s 52 bodmi.