4 góly Klačka a víťazstvo vo Vrbici

Posledný zápas nášho A – mužstva v 7.lige ročníka 2022/23 sa odohral v Hontianskej Vrbici. Bol to okrem tradičnej prestíže aj súboj o konečné 5.miesto v tabuľke. Nastúpili sme v zostave: Lipiansky – Hajdamár, Škorec, Čík, Žíbek – D.Petráš, Mazúch, Magda, Rádik – Hunka a Klačko. V II.polčase sa ešte na trávniku objavili M.Petráš, Mráz a Kristín. Nástup do zápasu sme mali dobrý, lebo už v 17.min začal svoj už tradičný gólostroj Jozef Klačko. Jednogólový náskok sme udržali až do prestávky. V 59.min nám dal Klačko svojim druhým gólom nádej na dobrý výsledok. Domáci síce zakrátko znížili, ale v 66. a 71.min dal náš najlepší strelec ďalšie dva góly a hoci domáci ešte bojovali, viac ako znížiť celkové skóre na 3:4 v náš prospech už nedokázali. Naši prítomní priaznivci chválili samozrejme za výkon a víťazstvo celý tím, ale vyzdvihovali najmä Klačka, Mazúcha a D.Petráša, ktorí hrali s mimoriadnou chuťou. Spomenúť treba aj Číka, za ďalekonosnú bombu v polovici II.polčasu, ktorou dal možnosť vyniknúť aj domácemu brankárovi. Ako sme už predoslali v úvode tohto článku, v zápase okrem súboja s našim tradičným rivalom išlo aj o konečné 5.miesto v celkovom poradí tohto ročníka v 7.lige ObFZ Levice. A dobrá vec sa podarila. Vyhrali sme a získali sme aj pekné konečné umiestnenie. Za to patrí všetkým hráčom, ktorí hrali dnes, ale aj tým, ktorí nastupovali aj v iných zápasoch, veľké uznanie a potlesk našich priaznivcov. Teší nás, že podľa predbežných správ sa Jozef Klačko stal najlepším strelcom súťaže. Gratulujeme…Teraz nasleduje letná prestávka. V nej bude najprv oddych, dovolenky, neskôr príprava na nový ročník, ktorý sa začne prvý augustový víkend 5.a 6.augusta. Už sa tešíme… Pre úplnosť uvádzame ďalšie výsledky tohto kola: V.Turovce – N.Dedina 0:3, N.Tekov – Beša 4:1, H.Semerovce – H.Turovce 2:4, Rybník – T.Lužany 3:2, Hr.Kosihy – Hr.Kľačany 0:5.