Bilancia predposledného marcového víkendu

Víkend v sobotu začalo naše žiacke družstvo domácim zápasom proti Tlmačom. Pre chorobu viacerých detí proti súperovi bojovalo len 10 „statočných“ chlapcov a dievčat. Súperovi odolávali celý prvý polčas, ktorý prehrali len 0:2. Po polčase nám postupne ubúdali sily a nakoniec sme prehrali 0:12. Veríme, že keď budú všetci zdraví a niektorí aj ochotní zabojovať za klub, budú výsledky lepšie. Budúcu sobotu 30.marca hrajú žiaci v Podlužanoch.

Neskôr popoludní nastúpil náš dorast v Šahách. Tiež nás bolo čo do počtu len-len. Nastúpili sme v zostave: Slosiar – Kristín, Szabó, Sabala, Gajdoš – Melicher, Šikeť, Šeliga, Vaczi – Vlček, Bíreš. V II.polčase si zahral aj Valo. Vo vyrovnanom zápase sme nakoniec uhrali cennú remízu 1:1, keď náš gól dal Šikeť. Mali sme aj na víťazstvo, ale to by si Ferko Vlček musel obuť strelecké kopačky. V sobotu 30.marca hostíme doma Tlmače.

A-mužstvo 24.3.2019

V nedeľu hralo doma aj naše A -mužstvo. Za pekného slnečného počasia si najprv hráči, funkcionári  i priaznivci vypočuli spomienku prezidenta klubu M.Petráša na nášho bývalého hráča Michala Lieskovského, ktorý vo veku 72 rokov po ťažkej chorobe v piatok zomrel a potom si ho uctili  minútou ticha.  Po tejto piete sa už začal zápas s FK Jur nad Hronom. Nastúpili sme v zostave: Mészáros – Szabó, Slúka, Čík, Tóth – Mazúch, Petráš, Klačko, Šikeť – Varga, Mikula. V II.polčase do hry ešte zasiahli Gašpar a Gajdoš. Bol to zápas plný osobných súbojov, v II.polčase bolo miestami na trávniku aj viacej nervozity, ale rozhodca Dvornák a asistent Krajčír to nakoniec rutinovane zvládli. Víťazstvo, aj výsledok je pre nás „super“, ale museli sme o to poctivo zabojovať. V 20.minúte vystrelil bombu z viac ako 20 metov Čík a ujali sme sa vedenia. Do kabín sme išli nakoniec s lichotivým dvojgólovým náskokom, keď Mikula dal gól hlavou v 42.min. Aj druhý polčas to bol boj o každý meter. Naša obrana i brankár boli v neustálej permanencii. Odpor súpera sme zlomili až 71.min., kedy Klačko začal svoj hattrik. Dal nakoniec tri góly, jeden krajší ako druhý. Celkove sme vyhrali 5:1, lebo aj hostia dali svoj čestný gól. V tomto kole boli ešte tieto výsledky: Tlmače – Lok 3:2, P.Ruskov – H.Túrovce 6:2, P.Vozokany – Hr.Kľačany 2:2, Kalná B – Hr.Kosihy 2:1, H.Vrbica – N.Tekov  4:0, N.Dedina – Želiezovce 0:2, Čajkov – St.Tekov 0:0. V aktuálnej tabuľke sme na 3.mieste s 37 bodmi.  Budúci týždeň hráme v sobotu 30.marca v Želiezovciach.