Cenné víťazstvo nad Plavými Vozokanmi

Druhý októbrový víkend začali v sobotu 12.10. žiaci. Hostili najsilnejšie mužstvo súťaže Lokomotívu Kozárovce. Taký bol aj nakoniec výsledok. Prehrali sme 0:16. Jesenná majstrovská súťaž sa skončila. Chceme hľadať pozitíva, tak tu je ich niekoľko. Deti majú po dlhom čase trénera. Je ním hráč A – mužstva Dušan Knoška, ktorý sa o nich stará spolu s pani Vierkou Košťúrovou. Začali pravidelnejšie trénovať, neskončili v tabuľke poslední a dokonca aj vyhrali jeden zápas. Verme, že využijú zimnú prípravu na ďalšie zlepšenie…

V nedeľu 13.10. zavŕšili majstrovskú jesennú súťaž aj prípravkári. Posledný svoj turnaj odohrali v Šahách. S domácimi prehrali 1:8 a s Veľkými Túrovcami remizovali 1:1. Oba naše góly dal Marek Kovaľ. Z troch turnajov získali za tri víťazstvá a jednu remízu 10 bodov, čo je veľmi slušný výsledok. Samozrejme teší aj ich herný pokrok, ktorý deti dosiahli pod vedením M.Ťapaja a E.Bošiakovej.

Vyvrcholom tohto víkendu bol v nedeľu popoludní zápas našho A – mužstva v 6.lige doma proti Slovanu Plavé Vozokany. Kto očakával opäť dramatický súboj, určite nebol sklamaný. Ale poďme pekne po poriadku. Náš tím nastúpil v zostave: Kučerka – Čík, Varga, Rádik, Slúka – Bajnovič, Petráš, Mazúch, Šikeť – Vanya, Klačko. V II.polčase ešte striedali Knoška a Gajdoš. Pripravený bol aj Berkeš. Zápas začal svižne. Už v 15.min. sme sa ujali vedenia, keď Petráš premenil pokutový kop. Ale o minútu sme o vedenie prišli po nedorozumení v obrane. V 22.min. strelil umiestnenou strelou náš druhý gól Vanya. V 28.min. premenili hostia tiež pokutový kop a bolo opäť nerozhodne. V 42.min. ušiel hosťujúcej obrane Klačko a do polčasovej prestávky sme išli vďaka jeho krížnej strele s vedením 3:2. V 56.min sme dostali trochu kuriózny gól, keď vcelku nie veľmi nebezpečná strela súpera nadskočila na drne trávnika a nečakane preskočila nášho brankára a skončila v našej bránke. Priebeh zápasu, ktorý bol len pre silné povahy, nakoniec vyvrcholil v závere. Najprv ušli v 66.min. obrane hostí Klačko s Vanyom a druhý menovaný premenil perfektnú prihrávku na gól do prázdnej bránky súpera. Ványa potom ešte využil chybu hosťujúceho brankára a svojim tretím gólom uzavrel výsledok na 5:3 v náš prospech. Povedzme si otvorene: málokto to čakal. Ale kto neprišiel, môže ľutovať. Aj keď to môže znieť ako „kliše“, naše mužstvo ukázalo charakter. Dokázalo sa popasovať aj s nepriaznivým vývojom a po dlhom čase opäť porazilo tohto silného protivníka. V priebežnej tabuľke 6.ligy sme tak na 2.mieste s 21 bodmi a skóre 28:22. Budúci nedeľu hráme v Čajkove. Iste to bude zaujímavý zápas.

Ďalšie výsledky tohto kola 6.ligy: Tlmače – Hr.Kľačany 2:2, N.Dedina – P.Ruskov 2:0, H.Vrbica – St.Tekov 3:2, N.Tekov – Hr.Kosihy 3:2, H.Túrovce – V.Túrovce 5:0, Jur – Čajkov 0:1, H.Trsťany – Kalná B 2:2.