Futbal doma po 5 mesiacoch

Naši futbaloví priaznivci sa dočkali po 5 mesiacoch konečne futbalového zápasu na domácom trávniku. 8.marca t.r. sme doma v majstrovskom zápase porazili po boji Hronské Kľačany 2:1. Až teraz, v nedeľu 19.júla sme privítali v priateľskom zápase nováčika 6.ligy Družstevník Tekovské Lužany. Atmosféra bola pekná. Výborný trávnik, dobré počasie, kvalitný súper a aj pekná divácka kulisa. Tvorilo ju okolo 100 divákov, prevažne domácich, ale aj skupina z tábora hostí. Nastúpili sme v zostave: Kučerka – J.Molnár, Rádik, Škorec, Čík – L.Vanya, P.Molnár, Bajnovič, Mazúch – Klačko, T.Vanya. V II.polčase sa do hry zapojili ešte Petráš, Šikeť a Tóth. Vedenia sme sa ujali peknou strelou M.Rádika. Hostia potom výsledok na čas otočili, ale na prestávku sme išli za nerozhodného stavu 2:2, keď vyrovnal Klačko. II.polčas začali lepšie hostia a opäť viedli. V záverečnej časti im trochu odišli sily. My sme to využili a gólmi Bajnoviča a Petráša sme nakoniec zvíťazili 4:3. Potešili sme tak našich verných priaznivcov. Ukazuje sa, že do 6.ligy pribudol ďalší veľmi dobrý tím. Ak sa nestane nič mimoriadne, Tekovské Lužany budú určite v súťaži „tvrdiť“ tiež muziku.

Budúcu sobotu 25.júla si s tým istým súperom od 16,00 hod. v Tekovských Lužanoch zahráme odvetu. Bude to posledný prípravný zápas pred súťažou, ktorá sa začne prvý víkend v auguste a náš tím privíta doma Novú Dedinu.