Na začiatok domáca výhra nad AB Hronské Kosihy

Dlho očakávaný začiatok novej okresnej futbalovej 6.ligy konečne prišiel. Náš klub OFK Družstevník Žemberovce hostil v nedeľu 1.augusta v predohrávanom 15.kole súpera z Hronských Kosíh. Od 17,00 h. sme nastúpili v tejto základnej zostave: Oboňa – Hajdamár, Škorec, Pleva, Čík – Magda, Mazúch, Rádik, Klačko – T.Vanya, Turnai. V prvom polčase to bol paradoxne vyrovnaný boj, ale do kabín sme išli s dvojgólovým náskokom, o ktorý sa postaral Tomáš Vanya. Najprv v 25.min. z pokutového kopu a v 40.min. gólom z hry. V II.polčase pomerne silno pršalo, čo poznačilo aj terén. Keď čerstvý „tridsiatnik“ Klačko (gratulujeme!!) strelil v 72.min náš tretí gól, zdalo sa všetko jasné. Hostia, ktorým inak už ubúdali sily, však v päťminútovom intervale od 80. do 85.min znížili na 2:3 a diváci sa začali strachovať. Netrvalo to však dlho, lebo Peter Molnár v 88.min. pridal náš štvrtý gól. Po výsledku 4:2 sme získali zaslúžene prvé tri body. V II.polčase postupne v našom tíme prišli do hry P.Molnár, Šikeť, Petráš a Vlček. Z našej strany sme videli kolektívny výkon, ktorý by mohol byť prísľubom aj do budúcnosti.

V budúcom kole 8.8. hráme od 17,00 h. vonku v Novom Tekove. Ďalšie výsledky tohto kola: H.Trsťany – Kalná B 2:4, Hr.Kľačany – H.Vrbica 0:1, H.Túrovce – Lužany 2:2, N.Dedina – V.Turovce 3:0, Jur – N.Tekov 1:1, P.Ruskov – Čajkov 1:5.