Naši mládežníci tento víkend bodovali naplno

Začali sa už aj mládežnícke súťaže. Naše žiacke družstvo hralo v dnešnú sobotu popoludní v Podlužanoch. Vyhrali sme 2:3 po polčase 0:3. O víťazstvo pod vedením trénera Milana Mazúcha sa zaslúžili títo hrači: Brankár Bóna a v poli Šuška, Miedzga, Repiská, Gašpar, M.Kristín, Krištof, Bene, Vojteššák, Ďurč, Jarábek. Neskôr postupne zasiahli do hry aj Bošiak, S.Turčok a Mojžiš. I.polčas sa gólovo presadili najprv kapitánka Repiská a potom dva razy Miedzga. V druhej časti zápasu sa dva razy presadil aj domáci súper, ale víťazstvo a tri body sme si ubránili. Zaujímavosťou je aj to, že náš žiacky tím naposledy vyhral majstrovský zápas 28.septembra 2019. Zhodou okolností sme vtedy doma porazili toho istého súpera 4:0. Verme, že víťazstvo bude motiváciou pre deti, aj ich rodičov k pravidelnej účasti na tréningoch i zápasoch. A to nielen pre tých, čo sa dnes zaslúžili o pekný výsledok, ale aj pre ďalších, čo dnes z rôznych príčin chýbali. Len tak ďalej.

Včera zasiahli do súťaže aj naši dorastenci, hosťujúci v spojenom družstve za OFK Rybník. Ten si predohrával doma svoj zápas doma proti Veľkým Ludinciam. Vyhral 2:0, po polčase 1:0. V základnej zostave nastúpili Vlček a Bíreš, v II.polčase sa zapojili do hry aj Hunka, Péter a M. Turčok. Na striedačke bol ešte pripravený Valachy. Súper to nebol ľahký, preto je víťazstvo veľmi cenné. Škoda, že chýbal J.Kristín. Dúfajme, že svoje rozhodnutie prestať s futbalom ešte prehodnotí. Vieme, že v živote sú viaceré dôležité veci, ale aj šport je určite jeho dôležitou súčasťou. V Rybníku, ale aj v žemberovskom klube má stále dvere otvorené…

Veľmi si želáme, aby v nedeľu nasledovali mládežníkov aj hráči nášho A – mužstva v Novom Tekove. Držíme im palce...