Posledný májový víkend za 4 body

V sobotu 25.mája zakončili svoju sezónu naši dorastenci zápasom v Pohronskom Ruskove proti miestnemu Slavoju. Bol to priamy súboj o konečné 3.miesto v tabuľke. Zápas mal niekoľko pozitív. Prvým bolo pekné letné počasie (pre oba tímy). Druhým bol fakt, že sme na zápas mali neuveriteľný počet 16 hráčov. Tretím bola naša hra a hlavne odhodlanie, s akým naši hráči odohrali zápas. Nastúpili sme v zostave: Slosiar – Melicher, Kristín, Sabala, Gajdoš – Fiflík, Bíreš, Šikeť, Vaczi – Vlček, Szabó. V II.polčase si postupne zahrali aj Valo, Števko, Goral, Patyi a Szalay. Prvá polovica zápasu bola vyrovnaná. Domáci dva razy viedli, ale my sme zakaždým vedeli vyrovnať skóre (9.min Szabó, 44.min Šikeť z pokutového kopu). V II.polčase sme postupne začali viac a viac kontrolovať hru. Hneď v 50.minúte Vlček presne zakončil náš rýchly protiútok a viedli sme 2:3. Potom mali aj domáci v 60.minúte výhodu pokutového kopu, ale Slosiar si postavil dobre bránkové žrde a gól nepadol. Hoci sme mali viacej možností dať ďalší gól, podarilo sa to Erikovi Szabovi až v 86.minúte. Výsledok 2:4 v náš prospech znamenal nielen naše víťazstvo, ale aj 3.miesto v tabuľke s 31 bodmi.  Po zápase sa na menšom posedení na našom štadióne v mene výboru nášho klubu poďakovali hráčom V.Košťúrová a Š.Bíreš, ktorí v priebehu sezóny najviac obetavo zabezpečovali činnosť tímu. Náš dorast určite splnil svoju hlavnú úlohu. Pripraviť hráčov pre naše A – mužstvo. Szabó, Šikeť, Slosiar a Gajdoš si už v ňom zahrali, ale potenciál majú aj aj niektorí ďalší. Pravda, ak budú chodiť pravidelne na tréningy a na zápasy.

V nedeľu hostilo naše A – mužstvo súpera, ktorý patrí v tejto súťaži medzi lepšie tímy. Hrali sme proti B – mužstvu KFC Kalná nad Hronom. Nastúpili sme v zostave: Slosiar – Szabó, Čík, Petráš, Levák – Tereň, Mazúch, Tóth, Klačko – Varga, Mikula. Na lavičke bol ešte Gajdoš. Nebol to ľahký zápas, nebolo veľa šancí, ale predsa sa nám podarilo po peknej prihrávke Vargu  Mikulom v 34.min ujať sa vedenia. Stav 1:0 v náš prospech sme držali až do 66.min, kedy súper využil naše malé zaváhanie v obrane a vyrovnal na 1:1. Napriek nášmu tlaku sa nám už nepodarilo dať ďalší gól. Keďže sa to nepodarilo ani súperovi, zápas sa skončil deľbou bodov a výsledkom 1:1. V tabuľke sme sa udržali so 48 bodmi na 5. mieste. Ďalšie výsledky tohto kola: Tlmače – H.Vrbica 1:0, P.Ruskov – Hr.Kosihy 3:3, Želiezovce – St.Tekov 5:0, Čajkov – P.Vozokany 4:1, N.Dedina – Hr.Kľačany 7:1, H.Túrovce – N.Tekov 6:4, Jur – Lok 4:4. Tabuľku so 6 – bodovým náskokom vedú Želiezovce. V ďalšom kole hráme v Hronských Kľačanoch.