Sobota aj nedeľa bez bodu

V sobotu 11.mája najprv naši žiaci hostili Lokomotívu Kozárovce. Prehrali sme proti veľmi silnému protivníkovi 1:11, keď náš jediný gól zaznamenal Goral a Evka Píšová tentoraz nepremenila pokutový kop. Pozitívom bolo, že našich detí bolo skutočne dosť a k slovu sa dostali aj náhradníci.

Potom hrali dorastenci, ktorí hostili OFK Veľký Ďur. Súper prišiel autobusom, v ktorom okrem dostatočného počtu hráčov boli vo väčšom počte aj ich priaznivci. V protiklade k tejto skutočnosti bol náš tím. Nastúpili sme len v minimálnej zostave takto: Slosiar – Melicher, Kristín, Sabala, Gajdoš – Krivočenko, Bíreš, Šikeť, Vaczi – Vlček, Patyi. To boli všetci hráči, ktorí boli ochotní prísť zabojovať za náš klub. Z rôznych dôvodov neprišli Valo, Fiflík, Šeliga, Dolníček, ani Szabo. O dôvodoch niektorých ani nevieme, lebo sa neozvali, hoci sa najprv sľúbili. O dôvodoch iných radšej pomlčíme. Škoda… „Jedenásť statočných“ bolo v prvom polčase svojmu súperovi dôstojným protivníkom. Prehrali sme ho 0:1, ale Krivočenko hlavičkoval do brvna a mali sme zopár ďalších dobrých možností. V II.polčase ešte Patyi zblízka netrafil bránku, ale potom sa už postupne prejavovala únava a dostali sme ešte dva góly. Súper teda vyhral 0:3. Všetkým našim hráčom, ktorí prišli a prejavili ochotu zabojovať za farby nášho klubu patrí veľká vďaka. Niektorí z nich dohrali zápas aj napriek bolesti zo zranenia. Najmä Mareka Vacziho treba osobitne spomenúť. Nastúpil a hral až do konca, hoci po rekonvalescencii bolo vidieť pomerne skoro, že mal toho „plné zuby“. Nemusel, ale chcel. Tomu sa povie vzťah ku klubu i k spoluhráčom…

V nedeľu dopoludnia hrali svoj posledný turnaj na jar v Pukanci naše deti z prípravky. Tentoraz prehrali oba zápasy. Aj proti Pukancu (0:2), aj proti Starému Tekovu (0:4).

Popoludní hralo naše A -mužstvo proti Čajkovu na domácom štadióne. Nastúpili sme v zostave: Mészáros – Šikeť, Slúka, Čík, Levák – Szabó, Gašpar, Tóth, Mazúch – Varga, Mikula. V II.polčase ešte hrali Tereň a Gajdoš. Ako vidno, opäť chýbali niektorí hráči. Zranení boli Klačko, aj Petráš. J.Molnára včera operovali a bude tiež dlhodobo chýbať. Rádik sa opäť vrátil služobne do zahraničia. Zápas sme nezačali dobre. Hneď v úvode sme dostali gól, ktorý akoby predznamenal pre nás hororový priebeh. Hostia hrali veľmi efektívne a využili takmer každú našu chybu na strelenie gólu. Takže do našej hry sa postupne vkrádala beznádej. Nakoniec sme doma prehrali 0:6. Čo sa dá k tomu povedať? Len toľko, že sú aj takéto zápasy. Treba sa len poučiť. Lebo zajtra je nový deň a v závere budúceho týždňa hráme ďalšie stretnutie.

Ďalšie výsledky tohto kola v 6.lige: Lok – St.Tekov 2.2, Tlmače -P.Vozokany 3:0, P.Ruskov – Kalná B 2:0, Želiezovce – Hr.Kosihy 6:0, N.Dedina – H.Vrbica 0:1, H.Túrovce – Hr.Kľačany 1:2, Jur – N.Tekov 4:1.