Solídna prvá májová sobota

Začali to žiaci, ktorí hrali v Hronských Kľačanoch a bolo ich celkove 14. Aj tentoraz sme prehrali, ale už len 1:3. Pochváliť treba Evu Píšovú, ktorá opäť dala za naše družstvo gól.

Veľmi skoro po obede nastúpili naši dorastenci v Tlmačoch. Začali v tejto zostave: Slosiar – Melicher, Kristín, Dolníček, Gajdoš – Valo, Šikeť, Sabala, Bíreš – Krivočenko, Vlček. V II.polčase nastúpil ešte Patyi. Bol to tentoraz vyrovnaný boj dvoch tímov, ktoré mali aj dostatok hráčov. Dva razy sme viedli, keď oba góly dal Šikeť, ktorý sa do mužstva vrátil po zranení. Domáci však vždy stačili vyrovnať a tak sa zápas skončil po zásluhe nerozhodne 2:2. Za zmienku stojí, že do mužstva prvý raz na jar prišli Krivočenko a Patyi. Verme, že to nebolo naposledy…V tabuľke sme si udržali o skóre 2.miesto práve pred Veľkým Ďurom, ktorý privítame doma budúcu sobotu.

Ako posledné hralo svoje stretnutie naše A – mužstvo, tiež v Tlmačoch. Nastúpili sme takto: Mészáros – Levák, Szabó, Čík, Molnár – Mazúch, Rádik, Gašpar, Klačko – Varga, Mikula. V II.polčase ešte nastúpil po dlhom čase aj Tereň. Zo zostavy je vidieť, že okrem stabilných rekonvalescentov chýbali z rôznych dôvodov ešte Slúka, Tóth a aj Petráš ( bol len na lavičke) . Zápas bol bojovný, domáci občas pritvrdili, ale sme to vďaka spoľahlivému výkonu všetkých, čo boli na trávniku (…povedal tréner Petráš) ustáli. Nakoniec sme vyhrali 0:1, po vlastnom góle súpera. Víťazstvo je cenné, lebo to bol “ šesťbodový  zápas“. Od domácich sme v tabuľke odskočili o štyri body. Budúcu nedeľu hráme doma proti Čajkovu. Už teraz sa môžu naši priaznivci tešiť na ďalší pekný futbal.

Ostatné výsledky tohto kola v 6.lige: P.Vozokany – St.Tekov 4:2, N.Tekov – Lok 7:0, Hr.Kľačany – Želiezovce 0:0, Hr.Kosihy – Jur 5:1, Kalná B – H.Túrovce 7:3, H.Vrbica – P.Ruskov 8:2, Čajkov – N.Dedina 3:2. My sme stále na 5.miestie so 46 bodmi. Tabuľku vedú Želiezovce o jeden bod pred Hontianskou Vrbicou.