Ťažký boj proti Starému Tekovu s víťazným koncom

Ako sme už predoslali v avíze k dnešnému zápasu, úvodné jarné kolo na domácej pôde nebolo pre naše A-mužstvo vôbec jednoduchou záležitosťou. Vlhké daždivé a chladné počasie, húževnatý súper a viacero našich chýbajúcich jesenných opôr (Vanya, Kučerka, Čík). To boli faktory, ktoré význačne poznačili priebeh stretnutia.

Nastúpili sme v zostave: Mészáros – Molnár, Slúka, Szabó, Levák – Klačko, Petráš, Tóth, Mazúch – Ferencz a Varga. V II.polčase sa postupne dostali ešte do hry Šikeť, Mikula a Gajdoš. Po vzájomnom opatrnom začiatku sme dali v 20. a 38.minúte dva góly Ferenczom a Klačkom. Hostia však tesne pred koncom polčasu znížili na 2:1. V II.polčase sme sa miestami dostali pod veľký tlak zo strany súpera, ale vďaka nášmu obetavému výkonu sme víťazstvo 2:1 nakoniec ubránili. Uznanie si zaslúžia všetci naši hráči, ktorí sa dostali na ihrisko, ale treba pochváliť najmä oboch strelcov gólov, Ferencza a Klačka, aj Petráša a Tótha za výborné prihrávky na góly, Slúku za obetavé bránenie a brankára Mészárosa za niekoľko perfektných zákrokov v II.polčase. Sympatický bol aj debut dorastenca Erika Szaba v jeho prvom majstrovskom zápase za dospelých.

V tabuľke sme poskočili o jedno miesto. Po 16.kole sme na 5.mieste s 31 bodmi a skóre 51:36.  Budúcu nedeľu 17.marca o 15,00 hod. nastúpime v Loku proti domácemu Družstevníku.

Pre úplnosť uvádzame ostatné výsledky 16.kola našej 6.ligy: Tlmače – N.Tekov 1:3, P.Ruskov – Jur 2:2, N.Dedina – Lok 1:0, P.Vozokany – Kalná B 1:1, H.Vrbica – Hr.Kľačany 3:0, Čajkov – Hr.Kosihy 3:4, H.Túrovce – Želiezovce 4:7.