Žiaci v dvoch zápasoch získali 4 body, A -mužstvo bez bodu

Vo štvrtok, v posledný marcový deň, hostilo v dohrávke naše žiacke družstvo súpera z Podlužian. Daždivé počasie čiastočne obmedzilo účasť detí na zápase. Viacej starostí s tým mali hostia, ktorí mali k dispozícii len 12 hráčov. Našich bolo celkovo 15. A boli to v úvode Gaspar, Šarkózy, Miedzga, Beno,Krištof, Bene, Šándor, Repiská, Balla, Vojteššák, F.Mazúch. V II.polčase v našom tíme nastúpili ešte Pažický, N.Kováč, M.Kováč a Kakara. Boli sme v zápase jasným favoritom a túto úlohu sme aj naplnili. Po polčase 7:1 sme nakoniec vyhrali 13:1. Naše góly dali Beno 5, Miedzga 4, Vojteššák, Šándor,Repiská a Balla. Treba poďakovať deťom i ich rodičom, že dovolili, aby sme nastúpili aj v daždivom počasí.

V sobotu 2.apríla žiaci opäť hrali od 13,00 hod., tentoraz v Hontianskej Vrbici. Nepršalo, ale bola celkom slušná zima. Nastúpili sme v zostave: Miedzga ako brankár, v poli Gaspar, Beno, Krištof, Bene, Šándor, Repiská, Gajdoš, Kakara, Balla, Vojteššák. V II.polčase hrali ešte M.Kováč, Pažický a F.Mazúch. Na súpiske boli ešte N.Kováč a M.Kristín. Prvý polčas sme odohrali s prílišným rešpektom, akoby sme mali stále v pamäti jesenný zápas u nás, ktorý sme prehrali gólom v samom závere zápasu. V 33.min sa domáci aj preto ujali vedenia 1:0. Druhú časť zápasu sme hrali už smelšie a po piatich minútach Gajdoš vyrovnal. Potom sa hra prelievala hore dolu, ale gól už nepadol, tak sme sa rozišli s ťažkým súperom nerozhodne 1:1. S 33 bodmi sme zostali na 3.mieste v tabuľke.

Naše A – mužstvo hralo v nedeľu 3.apríla od 12,30 hod. v Kalnej nad Hronom proti miestnemu „béčku“. V chladnom počasí sme nastúpili v zostave: Gabrhel, J.Molnár, Škorec, Turnai, Hajdamár, Magda, Mazúch, Banda, Rádik, Petráš, T.Vanya. V II.polčase prišli postupne do hry ešte Šikeť, Pleva a Hunka. Čo k zápasu povedať. Snaha určite bola, ale na dobrý výsledok s týmto súperom opäť nestačila. Podľa očitých svedkov tak bolo najmä preto, že v našej hre chýbala dobrá finálna prihrávka. Nedali sme gól a domáce mužstvo dalo v každom polčase jeden. Prehrali sme teda 2:0. Faktom je, že z posledných troch zápasov sme získali len jeden bod a dali len jeden gól. To je určite na zamyslenie. Na budúci víkend máme voľno a aj čas na premýšľanie ako zlepšiť našu streleckú efektivitu. Hráme totiž až na veľkonočnú sobotu 16.apríla v Hontianskych Trsťanoch.

Ďalšie výsledky tohto kola: H.Kosihy – T.Lužany 1:0, N.Tekov – Čajkov 0:5, H.Vrbica – H.Turovce 5:0, Hr.Kľačany – S.Tekov 2:5, H.Trsťany – N.Dedina 1:3