V nedeľu radosť i sklamanie

V nedeľu dopoludnia odohrala naša prípravka na domácej pôde ďalší turnaj. Najprv uhrala veľmi dobrý výsledok 0:2 proti najsilnejšiemu tímu skupiny Hr.Kľačanom a potom po prvý raz v tomto súťažnom ročníku vyhrala. Starý Tekov zdolala 2:1, keď naše góly dali Turčok a Kúdela. V hre bola aj stávka detí a trénerky E.Bošiakovej. Prisľúbila pred zápasom deťom, že ak vyhrajú, tak sa dá ostrihať. Takže pani Bošiaková pôjde kaderníčke…

Popoludní sa odohral na našom trávniku veľký boj, ktorý mal obojstranne aj napätie, aj kvalitu. Naše A – mužstvo hostilo Slovan Plavé Vozokany. Nastúpili sme v zostave: Mészáros – Szabó, Slúka, Čík, Levák – Tóth, Mazúch, Rádik, Klačko – Mikula, Varga. V priebehu II.polčasu prišiel do hry aj Petráš. Hrali sme proti silnému súperovi, ale aj my sme hrali skutočne dobre. Po bezgólovom polčase sme zatlačili súpera, ten sa „zakopal“ pred vlastné pokutové územie a podnikal len ojedinelé protiútoky. Jeden hneď v úvode II.polčasu využil na strelenie vedúceho gólu. Nám sa dlho nedarilo prelomiť súperovu obranu. Keď brankár Mészáros zneškodnil súperovi pokutový kop, náš tlak vyvrcholil a v 89.min po viacerých našich nepremenených šanciach (vrátane dvoch žrdí) Klačko vyrovnal. Vyzeralo to, že aj  s remízou bude nakoniec spokojnosť. Ale súper v 93.min po priamom voľnom kope strelil víťazný gól a vyhral 1:2. Prehra bolí, ale ak máme hodnotiť náš výkon, najmä II.polčas bol asi jeden z najlepších počas doterajšieho súťažného ročníka. Sú aj také zápasy…  Ďalšie výsledky tohto kola: P.Ruskov – Čajkov 0:2, Želizovce -Kalná B 2:1, N.Dedina – Tlmače 2:1, H.Túrovce – H.Vrbica 3:2, Jur – Hr.Kľačany 1:1, Lok – Hr.Kosihy 2:5, St.Tekov – N.Tekov 6:2. Náš tím klesol na 5.miesto v tabuľke 6.ligy. Budúci víkend cestujeme do Tlmáč.