Výhra 11:0 a 6 gólov Jozefa Klačka

Nedeľa 27.októbra bude v histórii žemberovského futbalu na dlho zapísaná ako rekordná počas účinkovania A – mužstva v 6.lige. Ale, poďme pekne po poriadku. Za pekného slnečného jesenného popoludnia sme hostili Družstevník Veľké Turovce. Začali sme v zaujímavej zostave, veď viacerí naši kmeňoví hráči sedeli na lavičke: Berkeš – Knoška, Varga, Petráš, Tóth – Bajnovič, Magda, Mazúch, Šikeť – Vanya, Klačko. V II.polčase sa postupne dostali do hry ešte Čík, Gajdoš a Rádik. Na lavičke sme ešte videli Kučerku, Mikulu a Slúku. Začali sme tlakom a už v 11.min. sme viedli 2:0 po góloch Klačka a Vanyu. Súper hrozil z protiútokov, ale v koncovke bol bezzubý. Gól „istoty“ dal v 38.min opäť Vanya, keď dorazil krížnu strelu Knošku. V 51.min sa medzi strelcov zapísal na 4:0 Magda a hostia akoby rezignovali. Potom dal gól Mazúch. O chvíľu začal svoju kanonádu v II. polčase opäť Klačko a upravil už na 6:0. V 65.min dal gól na 7:0 prezident klubu a hrajúci tréner Petráš perfektnou strelou zo 40 metrov. Potom už dokončil svoj dnešný strelecký festival ďalšími štyrmi gólmi Jozef Klačko. Zaznamenal tak dvojitý hattrick a upravil tak konečný výsledok na 11:0! Hráči si futbal užívali a diváci sa bavili. Po dlhšom čase sme sa už dlho pred koncom nebáli o výsledok. K videniu, okrem už spomínaného bol napríklad aj super signál, ktorý po spolupráci Petráš, Klačko zakončil Vanya z trestného kopu gólom. Rovnako aj akcia pred 6.gólom, keď po dlhom krížnom pase Knošku vrátil loptu Šikeť z jednej pred súperovú bránku Klačkovi, ktorý z voleja zakončil. Vydarená akcia, na ktorú by boli hrdí aj hráči Realu Madrid. Za zmienku stojí aj zákrok brankára Berkeša v II.polčase, keď zneškodnil únik súpera, ktorý na neho bežal sám. A nakoniec, patrí sa zatlieskať aj férovému gestu brankára hostí Ladislava Konca, ktorý v 51.min priznal, že sa posledný dotkol lopty a kopal sa potom náš roh, hoci rozhodcovia pôvodne nariadili kop od bránky hostí. Po 13.kole sme poskočili na 3.miesto s 24 bodmi a s vylepšeným skóre 39:24. Budúcu nedeľu 3.11. hráme v Hronských Kosihách.

Ďalšie výsledky tohto kola: Tlmače – P.Ruskov 1:5, H.Vrbica – N.Dedina 3:0, N.Tekov – Hr.Kľačany 7:1, H.Túrovce – St.Tekov 6:0, Jur – Hr.Kosihy 1:3, H.Trsťany – Čajkov 2:2, Kalná B – P.Vozokany 4:3.

V predzápase si dnes zahrali priateľsky naši žiaci proti Pukancu. Prehrali síce 1:4, keď náš gól zaznamenal Szalay, ale teší, že samotné deti majú pocit, že sa lepšia…