Z Hronských Kosíh vezieme za 6 gólov ďalšie 3 body

Za príjemného jesenného počasia sme trochu s obavami cestovali do Hronských Kosíh. Bolo nás tak akurát, lebo z rôznych dôvodov chýbali Varga, Mikula, Gajdoš, Tóth, Čík a už dlhšie aj Szabó. Nastúpili sme v zostave: Berkeš – Knoška, Rádik, Slúka, Petráš – Bajnovič, Mazúch, Magda, Šikeť – Vanya, Klačko. Náhradníkom bol len Kučerka, ktorý sa tiež v II.polčase zapojil do hry ako hráč v poli. Spomínané obavy sa postupne rozplývali a vďaka gólom Klačka, Vanyu a Slúku sme do polčasovej prestávky išli s trojgólovým náskokom. Domáci síce hneď po prestávke dali gól, ale keď Klačko do 65.min pridal ďalšie dva góly, bolo jasné, že si už víťazstvo nedáme vziať. V 81.min dal svoj prvý gól za naše mužstvo peknou bombou Patrik Bajnovič. Potom už nevadilo, že domáci si dvomi gólmi v závere ešte trochu prikrášlili výsledok, na konečných 3:6 v náš prospech. Prezident klubu a hrajúci tréner Marian Petráš chválil za výkon všetkých, čo hrali. Spoľahlivým brankárom Berkešom počnúc, trolgólovým strelcom Klačkom a perfektným Magdom končiac. Jozef Klačko sa po tomto kole s 21 gólmi dostal na čelo streleckej tabuľky. Hráči tak svojim výkonom pozvali našich priaznivcov na posledný majstrovský zápas u nás doma budúcu nedeľu. Budeme hrať proti Sokolu Starý Tekov. V tabuľke sme obhájili 3.miesto s 27 bodmi.

Ostatné výsledky tohto kola 6.ligy: P.Ruskov – P.Vozokany 2:2, Hr.Kľačany -H.Túrovce 0:3, Čajkov -Kalná B 2:1, V.Turovce – H.Trsťany 4:0, St.Tekov – Jur 1:2, N.Dedina – N.Tekov 1:3, Tlmače – H.Vrbica 0:4

K výpočtu dobrých správ z práve končiaceho sa týždňa treba uviesť ešte jednu. V úradnej správe Komisie mládeže ObFZ Levice sme sa dočítali, že náš mladý futbalista z prípravky Miloš Krištof bol nominovaný do širšieho výberu nášho okresu v kategórii U 11. Na prvý spoločný tréning je pozvaný už v pondelok 4.novembra. Je to pekný prejav povzbudenia pre Miloša, ale aj pre všetkých, ktorí s prípravkou v našom klube robia, najmä pre M.Ťapaja a E.Bošiakovú. Len tak ďalej…