Zlatý bod z Hontianskej Vrbice

Víkendový program začali v sobotu 18.mája naši žiaci. Svoj posledný zápas odohrali v Novom Tekove. Prehrali síce 0:9, ale to, že sa do hry nakoniec zapojilo 14 detí je prísľubom pre nasledujúci súťažný ročník. Pri tejto príležitosti treba verejne poďakovať členke výboru nášho futbalového klubu pani Vierke Košťúrovej, ktorá sa po celý ročník obetavo starala o organizáciu žiackych zápasov a najmä o to, že sme odohrali všetky zápasy.

V sobotu tiež hostili naši dorastenci lídra tabuľky Slovan Plavé Vozokany. Naše mužstvo tentoraz kaučoval prezident a tréner A mužstva M.Petráš. Nastúpili sme v zostave: Slosiar – Melicher, Kristín, Sabala, Gajdoš – Valo, Bíreš, Krivočenko, Vaczi – Szabó, Vlček. V II.polčase ešte hral Fiflík. Ako vždy chýbali niektorí ďalší hráči. V I.polčase sme síce prehrávali pomerne skoro 0:2, ale do prestávky sme išli za nerozhodného stavu 2:2, keď najprv z pokutového kopu znížil Gajdoš a potom z rýchleho protiútoku vyrovnal Vlček. Vlček a Szabó mali ešte ďalšie veľké šance, ale bez úspechu. V úvode II.polčasu nás hostia potrestali ďalšími dvomi gólmi za naše chyby v obrane. Aj my sme ešte mali šance, ale hostia už výsledok 2:4 udržali.

Vyvrcholenie víkendu prišlo v nedeľu 19.mája, kedy naše A – mužstvo nastúpilo proti veľkému favoritovi v Hontianskej Vrbici. Prezident Petráš spolu s viceprezidentom Bielikom mali najprv dopoludnia plné ruky práce, aby zostavili kompletný a zmysluplný tím. Nakoniec sa to podarilo a nastúpili sme takto: Slosiar – Szabó, Klačko, Čík, Slúka – Mazúch, Šikeť, Tereň, Petráš – Gašpar, Mikula. Na lavičke bol ešte obetavo pripravený Gajdoš. Chýbali z rôznych dôvodov stabilní hráči Tóth, Mészáros, Levák a Varga… Tí, čo prišli obetavo bojovali. Prítomní naši priaznivci pochválili výborný výkon nášho brankára Patrika Slosiara, vekom ešte dorastenca. Páčil sa aj Milan Mazúch, asi v najlepšom jarnom výkone. Nezvyklých obranných úloh sa tiež veľmi dobre zhostil Jozef Klačko, ktorý svoj výkon „priklincoval“ aj vyrovnávajúcim gólom v 87.minúte. Konečný nerozhodný výsledok 1:1 bol vraj v okrese veľkým prekvapením… V tabuľke si stále držíme 5.miesto so 47 bodmi. Budúci týždeň hráme doma proti Kalnej B. Ďalšie výsledky tohto kola: P.Vozokany – Lok 18:1 (!?), St.Tekov – Jur 5:1, N.Tekov – Želiezovce 1:4, Hr.Kľačany – P.Ruskov 4:1, Kalná B – N.Dedina 1:0, Čajkov – Tlmače 2:0, Hr.Kosihy – H.Túrovce 4:2.