Futbalová sobota s dvomi víťazstvami

Osud chcel, že Oblastný futbalový zväz v Leviciach stanovil v sobotu 28.mája v Žemberovciach dve súťažné stretnutia. Najprv v predzápase nastúpili žiaci a potom v hlavnom stretnutí aj naše A – mužstvo. Mládežníci hostili ŠK Čajkov. Vyhrali sme hladko 3:0, keď všetky tri naše góly padli v I.polčase a dali ich Gajdoš, Miedzga a Bene. Posledné dve majstrovské stretnutia hrá naše žiacke družstvo na ihriskách súperov. Najprv 1.júna dohrávame zapas v Leviciach proti béčku Slovana Levice a potom v sobotu 4.júna dohráme celú súťaž v Tekovských Lužanoch.

Potom nastúpilo A – mužstvo proti Slavoju Pohronský Ruskov. Nastúpili sme v zostave: Liptiansky – J.Molnár, Škorec, Čík, Hajdamár – Magda, Mazúch, Turnai, Rádik – Petráš a Klačko. V II.polčase sa dostali ešte na ihrisko P.Molnár, Hunka a Šikeť. Boli sme jasnými favoritmi a túto úlohu sme aj splnili. Naše góly dali Klačko 2, Petráš a P.Molnár. Hostia sa statočne bránili a zlomili sme ich len, keď po vedúcom góle v úvode zápasu sme pridali ďalšie dva fenomenálne góly Petrášom a Klačkom až v závere polčasu. Posledný, štvrtý gól sme dali opäť v záverečných minútach zápasu. Takže, keď to zhrnieme, vyhrali sme 4:0 určite zaslúžene. Súper v II.časti hry postupne strácal sily, ale my sme si „nepotykali“ s koncovkou a zahodili sme množstvo ďalších veľkých možnosti. Budúci víkend hráme v Čajkove, tam budeme musieť byť oveľa efektívnejší, keď budeme chcieť doniesť odtiaľ body. A to by sme hádam chceli…

Ďalšie výsledky tohto kola: Hr.Kľačany – H.Kosihy 3:6, Jur – Čajkov 0:3, Kalná B – H.Vrbica 2:2, N.Dedina – T.Lužany 2:2, H.Trsťany – N.Tekov 2:3, H.Turovce – S.Tekov 0:4.