Sedem gólové víťazstvo proti Pohronskému Ruskovu

V poslednú májovú nedeľu privítalo A – mužstvo súpera z Pohronského Ruskova. Na jeseň sme u nich prehrali, ale tí, čo sme videli ten zápas, si pamätáme dve veci. Vážne zranenie Milana Mazúcha, z ktorého sa vďaka bohu vystrábil a aj dnes hral. Druhou vecou bolo niekoľko nevyberavých zákrokov domácich hráčov. Nikto z domácich nepochyboval, že motivácia našich hráčov bola veľká. Nastúpili sme v zostave: Lipiansky – J.Molnár, Škorec, Čík, Hajdamár – D.Petráš, Mazúch, Magda, Rádik – M.Petráš, Klačko. V II.polčase sa na trávnik ešte postupne dostali Mráz, Hunka, Pleva a P.Molnár. Začiatok sme mali raketový. Po peknej akcii M.Petráša sme sa ujali vedenia už v 2.min. Gól dal mladoženáč Magda. Potom sa dlhší čas zastreľoval Klačko. Nastrelil žrď, niečo mu išlo vedľa, niečo mu vychytal hosťujúci brankár. Ale v 31. a 33.min to „zlomil“ a dvomi gólmi začal svoj dnešný gólostroj. V II.polčase pridal ešte ďalšie dva góly, čím uzavrel svoje strelecké konto na štyri góly, V druhej časti hry sa ku Klačkovi gólovo pridali ešte David Petráš a v závere zápasu aj Hunka. Keďže naša obrana na čele s Lipianskym v bránke si dnes udržala čisté konto, konečný výsledok znel 7:0 v náš prospech. Súper odohral zápas len s jedenástimi hráčmi, najmä v II.polčase pôsobil dosť odovzdane a unavene. Dá sa povedať, že skóre zápasu je ešte pre neho dosť láskavé. My sme si z chuti zahrali, zabavili sme aj našich priaznivcov a odohrali sme zápas vo fair duchu. Tak to má byť. A teraz „hurá“ do Čajkova…Ostatné dnešné výsledky: H.Vrbica – H.Túrovce 4:1, T.Lužany – N.Tekov 3:3, Beša – V.Turovce 5:1, N.Dedina – Rybník 1:1, Hr.Kľačany – Čajkov 0:1, Kalná – H.Semerovce 10:0. Keďže včera vyhrali aj naši žiaci 1:0, tento víkend bol pre žemberovský futbal za 6 bodov!