Doma sme opäť vyhrali oba zápasy

V sobotu 7.mája hostilo naše žiacke družstvo doma Jur nad Hronom. Nastúpili sme v zostave: Španko, Miedzga, Gašpar, Beno, Šándor, Gajdoš, Balla, M.Kristín, Krištof, Vojteššák a Bene. V II.polčase sa postupne dostali na trávnik aj F.Mazúch, Šuška, Šarkozy, Turcer a N.Kováč. S dobrým súperom sme o víťazstvo museli bojovať. Po polčase 2:1 sme nakoniec vyhrali 5:2. O naše góly sa podelili Miedzga a Gajdoš po 2 a Balla. V tabuľke sme sa vrátili na 3.miesto o skóre pred H.Vrbicou. Budúci týždeň hráme opäť v sobotu 14.mája doma proti Sokolu Starý Tekov.

Aj v nedeľu 8.mája hostilo naše A – mužstvo súpera z Jura nad Hronom. Nastúpili sme v zostave Gabrhel – J.Molnár, Škorec, Magda, Rádik – Petráš, Mazúch, L.Vanya, Turnai – Klačko, T.Vanya. V II.polčase sa zapojili postupne do hry aj P.Molnár, Pleva a Hunka. Chýbali Hajdamár a Čík. V zápase sme boli favoritmi. Boli sme aj aktívni smerom dopredu, ale v I.polčase sme pôsobili v koncovke dosť rozhárane a niekoľko možnosti na skórovanie nám zmaril dobrý brankár súpera, alebo sme my sami nedokázali dopraviť loptu do súperovej bránky. V druhej časti hry sme tlak ešte stupňovali, najmä po príchode P.Molnára a Plevu, ale gól nie a nie dať, hoci šance sme mali veľké. Nakoniec sme ten víťazný gól v 79.min Petrom Molnárom predsa dali. Treba pravdivo povedať, že v samom závere sme mali aj šťastie, keď Rádik zastavil súperovu hlavičku na bránkovej čiare. Vyhrali sme teda 1:0, ale tri body sme si museli vydrieť. Potlesk na záver si hráči zaslúžili, ale ten si zaslúžil aj súper, ktorý poctivo bránil a nič nám neuľahčil. Na budúcu nedeľu privítame opäť doma Sokol Starý Tekov.

Ďalšie výsledky tohto kola: H.Kosihy – Kalná B 2:1, N.Tekov – H.Vrbica 1:1, St.Tekov – V.Turovce 11:1, H-Turovce – N.Dedina 5:3, P.Ruskov – Hr.Kľačany 4:0, Ćajkov – H.Trsťany 5:0